Fabryka Urządzeń Dźwigowych Sp. z o.o. w Bolęcinie, Bolęcin 41, 09-110 Sochocin, tel. +48 23 663 06 00, e-mail: fud@fudbolecin.pl
Aktualności
 
home/aktualności/Mała winda towarowa nowej generacji
 
Najnowsze informacje
Więcej informacji:

W odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku gastronomicznego oraz potrzeby branży dźwigowej firma FUD Bolęcin zaprojektowała i wyprodukowała windę towarową nowej generacji. Małe windy towarowe to flagowy produkt firmy, która od początku swojego istnienia produkuje i modernizuje je pod kątem rosnących wymagań klientów.

Mamy ponad 50-letnią tradycję produkcji małych wind towarowych – ta grupa produktów była pierwszą, z którą rozpoczynaliśmy działalność. Przez ostatnie lata konsekwencje pracowaliśmy nad udoskonaleniem tego dźwigu, zgodnie ze zmieniającym się rynkiem. Mamy w FUD Bolęcin utalentowanych inżynierów, którzy tak przeprojektowali windę, że niesie ona ze sobą więcej korzyści dla klientów. Ze względu na modułowość budowy, powtarzalność podzespołów i łatwość ich konfiguracji możemy dowolnie dostosowywać parametry windy zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników – powiedziała Małgorzata Golińska, Prezes Zarządu firmy FUD Bolęcin.

Winda nowej generacji została po raz pierwszy zaprezentowana podczas tegorocznej konferencji dźwigowej w Wiśle, która odbyła się w dniach 6-8 marca. Inżynierowie z Bolęcina pokazali nowoczesny produkt, który cechuje się wysokim komfortem eksploatacji i nowoczesnym systemem sterowania elektronicznego. Tym, co wyróżnia ją od wcześniejszych modeli jest też szybki i łatwy montaż, lekka konstrukcja oraz duże wyciszenie. Wmontowanie falownika gwarantuje łagodny start i zatrzymanie, co jest nie do przecenienia w branży gastronomicznej, gdzie windami serwuje się potrawy.

Zapotrzebowanie na rynku

Obecnie na rynku jesteśmy jedyną polską firmą, która produkuje małe windy towarowe.

Widzimy duży potencjał do dalszego rozwoju tego produktu. Z jednej strony stare windy towarowe wymagają pilnej wymiany, z drugiej rynek gastronomiczny w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija. Właściciele firm czy tez osoby zarządzające poszukują wygody, jakie takie windy oferują, ale przede wszystkim ich celem jest zwiększenie efektywności pracy – dodała Małgorzata Golińska.

Winda jest już dostępna od kilku miesięcy w sprzedaży i cieszy się dużym zainteresowaniem klientów z branży horeca, sektora publicznego, a także firm z branży dźwigowej. W tym czasie firma FUD Bolęcin odnotowała wzrost sprzedaży małych dźwigów towarowych o 15%.

Parametry techniczne

Tym, co wyróżnia małą windę towarową FUD Bolęcin jest wciągarka nowej generacji o bardzo kompaktowej budowie i niewielkiej masie (ok. 27 kg), napędzana przetwornicą częstotliwości. Z kolei montaż urządzenia ułatwiają małe masy podzespołów, prefabrykacja okablowania oraz zastosowana technologia połączeń elektrycznych, a także sterowanie elektroniczne wraz z przystępną instrukcją montażu. Istotną częścią rozwiązania są nowej generacji drzwi jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe lub gilotynowe, dostępne także w wersji ze stali nierdzewnej oraz w wykonaniu ognioodpornym w klasie EI30/EI60/EI90.

Nowa generacja małych wind towarowych FUD Bolęcin doskonale wpisuje się w  potrzeby polskiego rynku.

Facebook
YouTube
LinkedIn