home/Aktualnosci/Duży dźwig do transportu towarów o łącznej wadze nawet do 8 ton
 
Aktualnosci

Duży dźwig do transportu towarów o łącznej wadze nawet do 8 ton

Na indywidualne zamówienie Klienta, dużego zakładu wyrobów tytoniowych, FUD Bolęcin zaprojektował i wykonał duży dźwig towarowy. Urządzenie służy do transportu towarów potrzebnych do produkcji oraz elementów linii produkcyjnej w razie ich awarii lub serwisu – o łącznej wadze nawet do 8 ton. Dźwig ten posiada wszystkie cechy niezbędne do komfortowego i bezawaryjnego użytkowania.

Konstrukcja dźwigu

Masywne progi dużego dźwigu towarowego wytrzymują nacisk punktowy koła nawet do 10 ton. Podpora pod próg została wykonana jako jeden element, a sam próg posiada otwory, przez które przedostają się zanieczyszczenia wymiatane przez pracujący suwak. W ten sposób rowki prowadzące skrzydła drzwi czyszczą się automatycznie.

Kluczowym elementem dźwigu są wyposażone w różnorodne funkcje drzwi.  Dwuścienne panele drzwi są wykonane w formie zamkniętej skrzynki, co zapewnia dużą odporność na zwichrzenie. Wyjątkowo stabilny profil jezdny mechanizmów drzwi ze stali, o grubości 4 mm, gwarantuje sztywność. Odlane z wytrzymałego tworzywa rolki są dostosowane do konturu profilu jezdnego. Zapewniają dobre własności jezdne oraz długą żywotność, nawet przy skrajnych obciążeniach w warunkach przemysłowych.

W dźwigu znajdują się aż cztery prowadnice, co zapobiega przechylaniu się kabiny pod wpływem nierównomiernie rozłożonego ciężaru. Dodatkowo również siłowniki hydrauliczne posiadają własne prowadnice, co pozwala uniknąć ich wyboczeniom podczas jazdy, kiedy towar nie jest równomiernie rozłożony w kabinie. Podłoga kabiny ma konstrukcję o strukturze „plastra miodu”, która pozwala przenieść bardzo duże obciążenia punktowe przy stosunkowo niskiej masie własnej.

Specjalnie zaprojektowany system ryglowania kabiny na przystankach jest niezwykle istotnym elementem windy o udźwigu rzędu 8 ton. System ten składa się z czterech rygli hydraulicznych, na których kabina osiada po zatrzymaniu się na przystanku. Zapobiega to chwilowemu obniżeniu kabiny przy załadunku, jak również jej gwałtownemu podrywaniu przy rozładunku. Jest to szczególnie ważne przy załadunku towaru wózkiem elektrycznym bądź widłowym wózkiem paletowym, kiedy różnice w obciążeniu kabiny są bardzo duże.

Łatwość obsługi dużego dźwigu towarowego gwarantuje jego komfortowe użytkowanie przez personel zakładu produkcyjnego.

Zobacz film.

Facebook
YouTube
LinkedIn